Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Bratři v triku slaví sedmdesátku

Najděte nás na Facebooku
Bratři v triku slaví sedmdesátku

Vydáno | 27.07.16

Bratři v triku je nejúspěšnější a nejstarší české studio kresleného filmu. Něco málo z jeho bohaté historie a produkce představuje unikátní výstava v Oblastním muzeu Praha-východ v Brandýse nad Labem. 

Studio Bratři v triku od svého vzniku v roce 1945 vytvořilo více než 1600 filmů různých výtvarných stylů a žánrů. Je spjato s řadou slavných jmen, jako jsou Jiří Trnka, Eduard Hofman, Zdeněk Miler nebo Jiří Brdečka. Díky legendárním večerníčkovým postavičkám, jako je Krteček, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo víla Amálka, si studio Bratři v triku pamatují celé generace.

Kouzelný svět animací
Kromě hlavních osobností představuje výstava i jejich tvorbu prostřednictvím originálních ultrafánů, scénářů, výtvarných návrhů, modelů, plakátů a fotografií ze studia. Snaží se ukázat alespoň část z neuvěřitelného objemu produkce i široké škály témat, uměleckých rukopisů, ale i osobitého humoru studia Bratři v triku. Součástí výstavy je tvůrčí dílna, která návštěvníkům přiblíží výtvarný proces animovaného filmu.
Muzeum je otevřeno od středy do neděle, a to od 10.00 do 12.00 a od 12.30 do 17.00 hodin. Výstava je přístupná až do 25. září.

red, foto archiv
 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie