Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Chrámový sbor Václav zazpíval v polském Krakově

Najděte nás na Facebooku

Vydáno | 31.10.16

Staroboleslavský Chrámový Sbor Václav navštívil polský Krakov, aby doprovodili odpolední mši svatou v bazilice Božího milosrdenství.

Ve dnech 14. - 16. října jsme se, jako již mnozí poutníci v tomto roce, který byl vyhlášen Svatým rokem milosrdenství, vydali do sousedního Polska. Navštívili jsme město Wadowice, kde se roku 1920 narodil Karol Wojtyla, pozdější papež Jan Pavel II. Naším hlavním cílem byl však Krakov-Lagiewniki, kde jsme v bazilice Božího milosrdenství doprovodili odpolední mši svatou a poté pozvali návštěvníky ještě na koncert. Počasí nám přálo, a tak jsme na tomto poutním místě strávili krásný slunečný den, podívali se k hrobu sv.sestry Faustýny a uctili památku sv.Jana Pavla II. v chrámu zdobeném mozaikami, který zde byl na jeho počest vystavěn. Celý den jsme zakončili procházkou nádhernými uličkami večerního Krakova.
Byl to překrásný duchovní zážitek. Snad zdejší posluchače náš zpěv potěšil stejně tak jako nás půvab města Krakova a snad budeme mít brzy znovu příležitost toto starobylé místo navštívit.
V neděli ráno jsme ještě zazpívali na mši svaté ve Wadowicích a poté jsme se, plni zážitků a dojmů, vrátili zpět domů.

Za Chrámový sbor VÁCLAV
Lenka Režová, foto Veronika Janečková

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie