Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Czech Brass Festival zve na brandýský zámek

Najděte nás na Facebooku
Czech Brass Festival zve na brandýský zámek

Vydáno | 04.08.16

První koncert festivalu dne 17. června se kvůli nevlídnému počasí uskutečnil v brandýském kině. Špičkový výkon Pražského žesťového souboru potvrdil vysokou kvalitu Czech Brass Festivalu, jenž se v Brandýse nad Labem letos koná již pátým rokem. 

Další koncert proběhne dne 7. srpna od 17.00 hodin na nádvoří brandýského zámku. Příznivcům „žesťové zábavy“ zahraje Collegium pražských trubačů. Členové souboru jsou hráči nejlepších orchestrů: České filharmonie, orchestru Národního divadla a dalších. Zazní hudba renesanční, barokní i jazzová. Po koncertu se můžete těšit na noční prohlídku brandýského zámku.Vstupné na koncert je 150 Kč, rodinné vstupné pro 4 osoby 350 Kč. Vstupenky můžete zakoupit již nyní v brandýském Infocentru. V případě nepříznivého počasí se koncert koná v brandýském kině.

Návrat k slavné tradici
„Czech Brass Festivalem chceme připomenout slavnou tradici českých žesťových souborů a dechových orchestrů. V Brandýse nad Labem byla dechová hudba zdrojem kultury a zábavy už od počátku 20. století. K nejslavnějším patří dechový orchestr Labín, který založil a dlouhá léta úspěšně vedl pan Jiří Bayer. Pod jeho taktovkou orchestr dělal čest našemu městu doma i v zahraničí a získal několik ocenění. Už nyní můžu čtenáře pozvat na příští ročník, na němž vystoupí výtečný dechový orchestr z Norska a světově proslulý soubor Pražští žesťoví sólisté s legendárním nejlepším českým trumpetistou panem Miroslavem Kejmarem, který patří k deseti nejlepším trumpetistům světa,“ informuje producent festivalu Marek Huber.
Pořadatelem festivalu je Asociace trumpetistů ČR a město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

red, foto archiv

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie