Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Do Staré Boleslavi míří poutníci z celé země

Najděte nás na Facebooku
Do Staré Boleslavi míří poutníci z celé země

Vydáno | 15.09.15

Nejstarší poutní místo v Čechách přivítá návštěvníky z České republiky i ze zahraničí, a proto Prostor přináší svatováclavský program ke stažení.

Svatováclavské slavnosti se každoročně těší obrovské pozornosti široké veřejnosti. A není divu, vždyť se jedná o jeden z nejvýznamnějších duchovních svátků u nás.

Od pátku 25. září do pondělí 28. září si budeme připomínat naše tradice, odkaz svatého Václava, jenž se stal symbolem české státnosti, a čerpat energii z atmosféry radosti a pokoje, která slavnosti vždy provází.

Letos poprvé
Kulturní program Národní svatováclavské pouti začne v pátek 25. září v houšteckém lunaparku pouťovou zábavou a v Lázeňské ulici ukázkami dobových řemesel.V sobotu 26. září se přidá letní scéna v Houštce s hudebními vystoupeními. V neděli 27. září v 19.15 hodin bude příjezd Hradní stráže s relikvií sv. Václava doprovázet historicky první průvod zástupců spolků a sportovních organizací našeho souměstí spolu s vedením města a Selskou jízdou. Ve stejné chvíli v houšteckém kině vystoupí FrikyFlink (dj) Friends, Klasickej postup a Michal Hrůza a Kapela Hrůzy.

PROGRAM KE STAŽENÍ ZDE

INFORMACE K DOPRAVĚ KE STAŽENÍ ZDE

FOTOGALERIE ZDE

Den české státnosti
Těžištěm pondělního duchovního programu bude dopolední slavnostní poutní mše svatá na Mariánském náměstí. Mše budou probíhat i v bazilice sv. Václava, a v chrámu Nanebevzetí Panny Marie se uskuteční modlitba za národ u Palladia země české. Kulturní a doprovodný program v podobě přehlídky hudby a tance či historického tržiště aj. atrakcí si návštěvníci pouti užijí na náměstí sv. Václava a Mariánském nám., v Lázeňské ulici i v houšteckém lunaparku. Více v programu akce.

red, foto ZMST

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Národní svatováclavská pouť 2016 ve fotkách

Národní svatováclavská pouť 2016 ve fotkách

Vydáno | 30.09.16 Čtrnáctá Národní svatováclavská pouť probíhá ve dnech 27. září až 2. října ve Staré Boleslavi. Jak probíhá se můžete podívat díky bohaté…

STARÁ BOLESLAV OPĚT UCTÍ SVATOVÁCLAVSKOU TRADICI

STARÁ BOLESLAV OPĚT UCTÍ SVATOVÁCLAVSKOU TRADICI

Vydáno | 27.09.16 Svatý Václav, kníže a český patron je symbolem kontinuity české státnosti.

 

Noc kostelů 2016 v Polabí

Noc kostelů 2016 v Polabí

Vydáno | 07.06.16 Noc kostelů, každoroční příležitost navštívit v působivé noční atmosféře kostely a další církevní památky, přichází letos v pátek 10.…

Poklona Svatováclavské pouti

Poklona Svatováclavské pouti

Vydáno | 29.09.15 Zeptali jsme se čelních Středopolabských představitelů, co pro ně znamená Národní svatováclavská pouť.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie