Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Jezdci brandýské SZeŠ úspěšní v Lize zemědělských škol

Najděte nás na Facebooku
Jezdci brandýské SZeŠ úspěšní v Lize zemědělských škol

Vydáno | 15.06.16

V září 2015 byl otevřen pro uchazeče o studium na SZeŠ Brandýs nový obor se zaměřením na chov koní a jezdectví. Tím tato škola získala možnost zapojit se do seriálu parkurových závodů s názvem Liga zemědělských škol. 

Tento skokový seriál je určen studentům zemědělských škol se zaměřením na jezdectví z celé ČR. Poprvé se SZeŠ zúčastnila těchto závodů na podzim 2015 v Olomouci, odkud Matyáš Svášek s klisnou Aneta-S přivezli druhé místo ze zahajovací soutěže. Další starty absolvovali studenti prvního ročníku 27. dubna 2016 v Kladrubech na Labem (závodiště Kolesa). O umístění se tentokrát postarala Nicole Gromošová s koněm Kaspio Provet – 1. místo v zahajovací soutěži a také Matyáš Svášek s klisnou Pomáda, kteří zajistili naší škole 2. místo v Mistrovské soutěži.

Na výsledky práce a jezdecké dovednosti studentů oboru Chov koní a jezdectví se můžete přijít podívat do zámecké zahrady v úterý 21. června od 10.30 hodin.

Zeptali jsme ředitele SZeŠ pana ing. Michala Ornsta, jak je spokojen s průběhem a dosavadními výsledky tohoto nového oboru.
Pokud budu vzpomínat na úplný začátek, tak jsem byl v očekávání, co z toho všeho bude, ale v současné době vidím, že usilovná práce Kláry Voctářové, pana Jandourka a zájem žáků, nese svoje ovoce a co je hlavní, žáky to baví. Všechny ty výborné výsledky v poslední době jsou už jen třešničkou na dortu.

Je o tento obor na vaší škole zájem a máte už přijaté studenty pro následující školní rok?
Bavíme se o oboru, ale správně bychom měli hovořit o směru Chov koní a jezdectví, který patří do oboru Agropodnikání. Pokud se budeme bavit o žácích na školní rok 2015/2016, tak jsme přijali 17 žáků, což je maximem, který se dá zvládnout jak na jezdectví, tak na samotnou výuku. Již v současné době můžeme konstatovat, že na školní rok 2016/2017 směr Chov koní a jezdectví máme už vyprodaný.

Plánovaná akce v Panské zahradě se asi dá považovat za „zahajovací“ akci, která by mohla vytvořit novou tradici….plánujete další ročníky, např. s účastí dalších škol se zaměřením na jezdectví?
Myslím si, že tato otázka úplně nepatří jenom mě, ale také Kláře Voctářové. Ale pokud budu hovořit za SZeŠ, tak si myslím, že představení žáků v Panské zahradě, by mohla být nová hezká tradice, protože žáci tohoto směru předvedou to, co se za ten rok naučili. Zda další ročníky této akce budou s účastí dalších škol s tímto zaměřením, ukáže čas a letošní ročník. Myslím si, že by to mohlo být hezké ukončení školního roku a zajímavé sportovní klání.

red, foto archiv 

 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Leden v Klíčku

Vydáno | 09.01.17 Co pro vás v lednu chystá staroboleslavský Klíček? S Alexandrem Mitrofanovem nahlédneme do politiky, Petrpaslíkovo divadlo nás vezme do…

„Máme nové spoty s Bočkem a Habancem,“ hlásí Jägermeister

Vydáno | 02.12.16 Svět tetování a skateboardingu jako způsob jak najít sám sebe a nepřestat lovit, nepřestat se zajímat, hledat stále inspiraci a překonávat…

 

Když hraní pomáhá

Vydáno | 24.11.16 Po úspěšné premiéře v chorvatském Záhřebu míří do Prahy dobročinný projekt Good Game.

Jägermeister oslavuje 3 miliony prodaných lahví v Česku a na Slovensku

Vydáno | 04.11.16 Jägermeister, nejprodávanější bylinný likér na světě a od roku 2014 jednička mezi importovanými lihovinami v ČR, i v roce 2016 zvýšil náskok…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie