Registrace
Zapoměli jste své heslo?

K osmnáctinám výstavu

Najděte nás na Facebooku

Vydáno | 25.11.16

Zveme vás na výstavu obrazů Terezy Fantové, studentky třetího ročníku Střední školy oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem. Výstava, která mapuje průřez tvorbou této brandýské rodačky od jejího raného dětství až po současnost, se koná k příležitosti jejích 18. narozenin v kavárně a tvořílně Dvě vrány.

Tereza Fantová se narodila 3. prosince 1998 v Brandýse nad Labem. Zájem o výtvarné práce se u ní projevil už v ranném dětství, kdy se, především pod vlivem své maminky s pedagogickým vzděláním, věnovala malování a všem rukodělným pracím. Po ukončení základní školy nastoupila na Gymnázium Františka Palackého v Neratovicích. Během prvního roku studia však zjistila, že výtvarné kruhy ji přitahují více než obory exaktní a humanistické a přestoupila na Střední školu oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem. Nyní studuje třetí ročník této školy a k jejím nejoblíbenějším předmětům patří dějiny výtvarné kultury.

Ač je to neobvyklé, Tereza nikdy nenavštěvovala žádný kroužek kreslení a vlohy nezdědila ani po svých rodičích. Talent k umění veškerého druhu se u ní začal projevovat samovolně už v dětství. Od sedmi let dokonce hrála na housle a umístila se na druhém místě v pěvecké soutěži. Svůj hudební talent zpočátku prohlubovala výukou hry na tento smyčcový nástroj, ale brzy chtěla jít svou vlastní cestou a lekce, naštěstí pro malířskou obec, ukončila a naplno se věnovala malování. Ráda rebeluje a ve svých dílech projevuje svou individualitu. K její nejoblíbenější technice patří akvarel a komiksová tvorba.

Přijďte si v adventním období odpočinout od stresu, posedět u lahodné kávy z lokálních pražíren a načerpat inspiraci od této mladé a talentované výtvarnice. Výstava trvá od 27. listopadu do 24. prosince.

red

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie