Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Kam letos na čarodějnice?

Najděte nás na Facebooku
Kam letos na čarodějnice?

Vydáno | 29.04.16

Velký přehled pálení čarodějnic 2016 ve Středním Polabí. Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května 2016, ale někde začínají s pálením již dnes. Máme pro vás tipy, kde všude v našem regionu vzplanou čarodějnické ohně.

V Lysé nad Labem zapálí oheň už v pátek
Ježibaby, čarodějky a další kouzelnická cháska zamíří nejdříve do Lysé nad Labem. Mateřské centrum Parníček a město Lysá nad Labem tam již na pátek 29. dubna 2016 od 16.00 hodin připravují v dětském centru v Čechově ulici čarodějné tvoření, čarodějnou rozcvičku, opékání buřtů u ohně, zpívání u ohně s kytarou a jako zpestření bude i pohádka nezávislého divadla Pohádky zahradníčka Pepina. Vstupné dobrovolné. Více zde.

Sobotní velkorej v Polabí
Brandýs nad Labem - Sokolské hřiště
MDDM a TJ Sokol Brandýs nad Labem pod záštitou města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav pořádají 30. dubna 2016 od 15.00 hodin na sokolském hřišti (Tyršova ul.) zábavný program a soutěže pro děti. Vystoupí skupina T.E.T.R.I.S., děti z tanečních kurzů MDDM a Centra orientálních tanců, k poslechu zahraje od 22.00 skupina Antikvariát. Dostaví se i brandýští hasiči a další. Podpálení vatry v 19.15 hodin, ohňová show. Více zde.
Stará Boleslav - Proboštská jezera
Jako každý rok areál Proboštských jezer přináší největší pálení čarodějnic v okolí. Můžete se těšit na vatru, která bude sahat až desítky metrů. Na menším ohýnku bude možnost opéct si buřta a posedět u ohně. V provozu bude také menší vyhřívaný stan, spousta sezení, venkovní gril, míchané drinky a vše co patří k venkovní pařbě. Hudební program začne v 18. 30a těšit se můžete na: 19.00 S.R.B. ( klasický rock), 20.00 The Lizards, 21.15 Interpret neznámý (Brandýská orchestra) a od 22.35 na Universal swing brothers ( USB) 4 muzikanti, 3 djs (Cross). Vstupné 70 Kč.

Čelákovice a Sedlčánky
V Čelákovicích proběhne program pro příchozí děti i dospělé v 18.30 hodin v zahradě MDDM v Havlíčkově ulici, chystá se čarodějný průvod a oheň. V Sedlčánkách se slétnou všechny čarodějnice a čarodějové mezi 16.00-17.00 u přívozu, kde bude připraven program pro děti a hranice na pálení. Zapálení ohně proběhne mezi 19.00-19.30. Těšte se na společnou fotku všech čarodějnic a čarodějů. Pro všechny budou na místě připraveny buřty k opékaní a rozlévaná limonáda. Nebudou chybět ani grilované klobásky a další občerstvení.

Kostelec nad Labem
Pálení čarodějnic v Kostelci nad Labem začne v 16.00 hodin na fotbalovém hřišti. Soutěže pro děti, tombola, živá hudba, tanec, občerstvení – pivo, grilovaná kýta a klobásky z udírny. Od 18.00 bude také dětská diskotéka, od 20.00 budou nepřetržitě hrát kostelecké kapely Scream a Theron.

Přerov nad Labem a Káraný 
Nejen čarodějnice, nýbrž i mnohé další pohádkové bytosti a kouzelná stvoření potkáte v Přerově nad Labem při tradiční akci Běh pohádkovým lesem, kterou na 30. duben připravilo sdružení Maminky dětem. Vstup do pohádkového lesa (v lužním lese pod skanzenem) od 16.00 hodin. Akce je určena dětem libovolného věku v kočárku, na kole i pěšky.
V Káraném pořádá pálení čarodějnic opět Sbor dobrovolných hasičů. V 19.00 hodin (zapálení ohně ve 20.00) chystají soutěž o nejhezčí strašidelnou dětskou masku. K tanci a poslechu zahraje country folk kapela Prosex Band, nápoje i uzeniny k opékání lze zakoupit přímo na místě.

Lázně Toušeň, Milovice a Konětopy
Lázně Toušeň připravují oslavy také na 30. duben. Tradiční pálení čarodějnic začne v 18.00 na fotbalovém hřišti. Pro děti je připravená čarodějnická stopovaná v lese. Pro rodiče Druhej dech s Láďou Weyrostkem. Kdo přijde v masce, dostane dárek navíc. A pro všechny jsou připraveny špekáčky a prasátko.
Také v Milovicích začíná pálení čarodějnic v 18.00 na místním Hakenově stadioně. Čeká vás ohňová show, opékání vuřtů a další občerstvení, čarodějnický rej a k poslechu skupina Trampstejk. Více zde
Záverečná pozvánka směřuje do Konětop na Konětopské Pálení Čarodějnic. Tento rok se při nepřízni počasí akce neruší, ale návštěvníci se mohou přesunout do tpela do nové konětopské hospůdky, která právě 30. dubna otevře koupací sezonu 2016.

red, foto archiv 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie