Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Kam v Polabí na masopust?

Najděte nás na Facebooku
Kam v Polabí na masopust?

Vydáno | 05.02.16

Vezměte děti a přátele a vydejte se užít si masopustní reje a připomenout si i v roce 2016 národní tradice.

Masopust neboli karnevalové období byla v minulosti doba od Tří králů do Popeleční středy. Dnes se jako masopust označuje zejména masopustní veselí, jež je doprovázeno hodováním a obřadním průvodem masek, který obchází s muzikou vesnicí.

Pojďme se podívat, co nám náš mikroregion nabízí.

Masopustní rej v Lysé nad Labem

V Lysé nad Labem začnou masky rejdit tuto sobotu 6. února. Oficiální zahájení akce je ve 14.00 hodin, o které se postará klaun Mireček. Ve 14.30 hodin vypukne průvod masek Masarykovou ulicí, který v 5.00 hodin vystřídá Staropražská kapela a soutěž s trakařem a zábavné hry pro děti. V 16.00 hodin proběhne vyhlášení soutěží o nejlepší masku a vyhlášení vítěze běhu s trakařem. Na organizaci celé akce se podílí město Lysá nad Labem, Městská knihovna, Spolek pro rozvoj města a Farní charita.

Masopustní průvod v Milovicích
V Milovicích masopustní průvod pro děti připravil Lesní klub Skřítek. Průvod se koná v úterý 9. února od 9.00 do 11.00 hodin. Masky mají sraz u MŠ Kostička a svůj průvod zakončí na Hakenově stadionu.

Masopustní průvod v Čelákovicícch
Čelákovicemi projde masopustní průvod v sobotu 6. února. Průvod vychází v 15.00 hodin od MDDM z Havlíčkovy ulice. Kdo nemá masku, může si ji zapůjčit v MDDM (od 13.30). Průvod vyrazí směrem k radnici, kde si od pana starosty vyžádá Masopustní právo. Na trase průvodu bude několik zastavení s hrátkami, tancem  a masopustní zábavou. Po návratu na zahradu MDDM se budou opékat buřty.  Hudba, tanec a veselení bude večer pokračovat v Tamtamtamu v Kostelní ulici.

Masopustní průvod v Sedlčánkách
Sraz účastníku masopustního průvodu je v sobotu 13. února v 10.00 hodin na Mírovém náměstí - před školou v Sedlčánkách. Průvod bude pokračovat ulicemi Ke Křížku, Na Hrázi, Na Plácku, Komenského, Na Vošverku, Matěje Koštíře, Josefa Klicpery, Františka Chvátliny, Čelákovská, Bezejmenná, U Dubu, Zábranská, Průběžná Fučíkova a Smetanova.

Masopust v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi 

Průvod se vydá v neděli 14. února ve 14.00 hodin z Mariánského náměstí ve Staré Boleslavi přes mosty do Brandýsa nad Labem do Panské zahrady, kde od 15.00 hodin začne veselice. Čeká vás zábava pro děti i dospělé, zvířátka, dřevo- a koblihovýroba, tradiční občerstvení a spoustu další zábavy.

red, foto Václav Kváča
 

 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie