Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Mimořádná sezóna brandýských fotbalistů

Najděte nás na Facebooku
Mimořádná sezóna brandýských fotbalistů

Vydáno | 08.07.15

Sezóna 2014-15 se zapíše zlatým písmem do dějin brandýské kopané. 

Na počátku podzimní části soutěže se utvořil výborný kolektiv brandýských odchovanců doplněný zejména Davidem Folwarcznym, který se ihned stal jedním z tahounů týmu. Brandýs se celou soutěž prezentoval nejen vynikajícími výsledky, ale zejména líbivou hrou bohatou na vstřelené branky. V originalitě zakončení často vynikal Martin Kovařík. Již několik kol před koncem soutěže byl Brandýs jasně postupující.

Druhým vrcholem sezóny byl zisk AGRO poháru Středočeského krajského fotbalového svazu. Brandýští fotbalisté na své cestě do finále postupně vyřadili mnohem známější soupeře – Čechii, Vykáň, Sokol Ovčáry, Union Čelakovice, SK Rejšice a JAWU Divišov. Tam se jim postavil Sokol Velvary, klub, který si v této sezóně počínal o třídu vyšší soutěži, stejně suverénně, jako Brandýs. Našim borcům se povedlo již v prvním zápase ve Velvarech získat rozhodující náskok, který v domácí odvetě, před 240 diváky, proti výborně a na hranici tvrdosti hrajícím hostům udrželi. Úspěšnou sezónu absolvoval tým ve složení: J. Janáček, T. Polívka, J. Krajíček, L. Kubelka, T. Přibyl, D. Rek, M. Stross, M. Sunkovský, Vl. Bojkovič, D. Folwarczný, M. Kubeš, P. Kukal, L. Pazderka, J. Prokop., L. Řapek, J. Stross, F. Braborec, M. Kovařík, L. Přibyl, trenér K. Zajac.

Závěrem nelze nezmínit přínos Miroslava Sunkovského, jehož výkony i ve fotbalově pozdějším věku neztratily na kvalitě a svým přístupem je vzorem pro mnoho mladých fotbalistů. Nezbývá než popřát brandýským fotbalistům mnoho úspěchů v nastávající sezoně 2015-16.

Ladislav Kotek, foto Daniel Sládek

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Je tu čtvrtý Městský běh Brandýsem a Boleslaví

Vydáno | 11.05.17 V sobotu 13. května 2017 se uskuteční již 4. ročník Běhu Brandýsem a Boleslaví, který je přístupný běžcům všech věkových kategorií. K…

Sportovně kulturní festival na sněhu WooXUP

Vydáno | 31.01.17 Čtyři české zimní areály se již chystají na WooXUP Czech Tour 2017 – sportovně kulturní festival na sněhu, který myslí úplně na…

 

Vyběhni s učitelem

Vydáno | 02.11.16 Většina z nás začínala s nějakým sportem a víme, jak je důležitá podpora od instruktora, trenéra. Stejně tak je to i s během.

SKATE OF MIND II online, ale jen na 24 hodin

Vydáno | 25.10.16 Máte jedinečnou příležitost ještě letos vidět skateboardový dokument Skate of mind II. Zdarma.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie