Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Na přerovském zámku bude živo

Najděte nás na Facebooku
Na přerovském zámku bude živo

Vydáno | 12.10.15

V sálech zámku v Přerově nad Labem opět budou znít kroky a hlasy lidí. Chystá se jeho zpřístupnění veřejnosti.

Dosud bylo možné navštívit jej spíše jen sporadicky, například při Dožínkových slavnostech konaných jednou ročně, ale to se má nyní změnit.

Řešením je pronájem
Vlastníkem zámku v Přerově nad Labem je Český rozhlas (ČRo), který zde má rozhlasový archiv. Středočeský kraj měl zájem zámek odkoupit, Rada ČRo však tento návrh zamítla. Řešení se nakonec přece jen našlo: Letos v srpnu se hejtman Miloš Petera za Středočeský kraj dohodl s ředitelem ČRo Petrem Duhanem na dlouhodobém pronájmu přerovského zámku pro kulturní a společenské účely.

Chvíli to potrvá
Než však do zámku zavítají první návštěvníci, je potřeba udělat ještě hodně práce. Kraj se chystá opravit rytířský sál a další místnosti, vyměnit elektrické rozvody, udělat novou kanalizaci, aj. To by, dle předběžných odhadů, mělo stát cca 35 milionů korun a vyžádat si zhruba dva roky práce. Poté bude na zrekonstruovaném zámku instalována stálá expozice, která propojí zámek s přerovským skanzenem, a zámecké prostory se po letech zaplní návštěvníky.

red, foto archiv prerovnl.cz

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie