Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Národní svatováclavská pouť 2016 ve fotkách

Najděte nás na Facebooku
Národní svatováclavská pouť 2016 ve fotkách

Vydáno | 30.09.16

Čtrnáctá Národní svatováclavská pouť probíhá ve dnech 27. září až 2. října ve Staré Boleslavi. Jak probíhá se můžete podívat díky bohaté fotografické dokumentace.

Svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi, jež je bezesporu jednou z nejvýznamnějších duchovních, společenských i kulturních událostí roku, k sobě zaslouženě přitáhla pozornost poutníků, představitelů naší země i médií, zkrátka všech, kdo se jí účastnili ať již přímo na místě dění, nebo prostřednictvím televizních obrazovek.

Uvítání relikvie a středeční mše
Národní svatováclavská pouť byla zahájena v úterý 27. září v podvečer uvítáním relikvie svatého Václava a jejím vystavením v románské kryptě sv. Kosmy a Damiana. Odkaz sv. Václava, od jehož násilné smrti uplynulo již 1081 let, si v sobotu 28. září dopoledne přímo na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi připomenulo více než 3000 návštěvníků. Mši svaté, jíž byli mj. přítomni také prezident České republiky Miloš Zeman, jeho předchůdce Václav Klaus, vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, mši sloužil Mons. Vojtěch Cikrle, kazatelem byl karidnál Joachim Meisner, arcibiskup Kolýna nad Rýnem. Letošní Národní svatováclavská pouť se koná v roce 700. výročí narození císaře Karla IV. Vztah Otce vlasti ke sv. Václavu připomenula přítomnost Korunovačního meče při poutní mši svaté.

Doprovodný program pokračuje
V Houštce se až do neděle koná lidová pouťová zábava s prodejními stánky, atrakcemi, v Lázeňské ulici nechybí stánky a ukázky dobových řemesel. V letním kině Houštka jsou na programu v pátek a v sobotu koncerty. Více se o doprovodném programu dozvíte v programu pouti zde.

Na fotografie se můžete podívat zde.

red, foto ZMST

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

STARÁ BOLESLAV OPĚT UCTÍ SVATOVÁCLAVSKOU TRADICI

STARÁ BOLESLAV OPĚT UCTÍ SVATOVÁCLAVSKOU TRADICI

Vydáno | 27.09.16 Svatý Václav, kníže a český patron je symbolem kontinuity české státnosti.

Noc kostelů 2016 v Polabí

Noc kostelů 2016 v Polabí

Vydáno | 07.06.16 Noc kostelů, každoroční příležitost navštívit v působivé noční atmosféře kostely a další církevní památky, přichází letos v pátek 10.…

 

Poklona Svatováclavské pouti

Poklona Svatováclavské pouti

Vydáno | 29.09.15 Zeptali jsme se čelních Středopolabských představitelů, co pro ně znamená Národní svatováclavská pouť.

Třináctá národní sv. pouť ve jménu přistěhovalců a krize na Ukrajině

Třináctá národní sv. pouť ve jménu přistěhovalců a krize na Ukrajině

Vydáno | 28.09.15 Letošní třináctá Národní svatováclavská pouť se nesla v kontextu hledání odpovědi na krizi způsobenou vlnou přistěhovalců a dále pak na krizi…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie