Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Park Mirakulum otevírá vodní svět

Najděte nás na Facebooku
Park Mirakulum otevírá vodní svět

Vydáno | 24.07.15

Žhavou novinkou letošní sezóny zábavního parku Mirakulum v Milovicích je otevření nové atrakce - Vodní svět. Krom toho nabízí park novou lesní piknikovou louku, nová občerstvovací místa a také kvalitnější sociální zařízení. 

Oáza už funguje ve zkušebním provozu a s nadšením ji v tropických teplotách vyzkoušelo už tisíce dětí. Slavností otevření proběhne tuto sobotu 25. července od 11 hodin, na které naváže odpolední živý program. Ten bude tvořit vystoupení kouzelníka a tanečníka Radka Bakaláře, zpívání s Myš a Maš či oblíbené tancování se psy s Vandou Gregorovou. Pro děti bude dále připraveno malování na obličej nebo tetování.

O Vodním světě
Na rozloze 2000 m2 na návštěvníky čeká jedinečná vodní oáza se systémem potoků, potůčků, koryt, jejíž dominantou je vododopád, který napájí jezírko. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody pomocí stavidel, čerpadel nebo mlýnků, a všude kolem návštěvníků proudí, kape a šplíchá voda. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou. Postupně přibude také rozměrná pergola, která poskytne stín i v horkých dnech. Třeba pro děti, které si oblíbí nové, velké pískoviště ve Vodním světě. Pro rodiče v parku vzniklo příjemné posezení.

Na celou stavbu Vodního světa bylo zapotřebí zhruba 1000 tun betonového recyklátu, který se použil na vysypání základového lože pod betony. Veškeré další stavební práce byly spojeny s betonem, kterého použili celkem 850 tun, a přírodního kamene k obložení Vodního světa o objemu přesahujícím 300 tun.

Oběd třeba na piknikové louce
Osvěžení mohou návštěvníci Parku Mirakulum najít třeba v lese, který je součástí parku a kde kromě jiných nových atrakcí nebo vzdělávacích prvků vznikla pikniková louka. Ještě v létě přibudou obří kolotoč, horolezecká pyramida nebo lanové cesty s vyšší dávkou adrenalinu.

Ještě se letos se chystá 
V letošní sezóně bude v parku otevřena také 1. etapa nového lesního hřiště či nové lanové centrum. Tým Parku Mirakulum také rozšířil možnosti občerstvení, zázemí a na návštěvníky čeká i nápaditá expozice třídění a recyklace odpadu. 

A jaká je provozní doba a vstupné?
Během prázdnin je provozní doba od 10 do 18 hodin. Vstupné v létě stojí v pondělí a pátek 120 Kč, v úterý až čtvrtek a o víkendu 180 Kč. Park nabízí také rodinné vstupné. Do Vodního světa se ale neplatí vůbec nic navíc. Návštěva a pobyt zde je už součástí jakékoliv vstupenky do Parku Mirakulum, permanentky nevyjímaje.

red, foto archiv Mirakulum

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie