Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Perfektní život v „rychlosti“

Najděte nás na Facebooku
Perfektní život v „rychlosti“

Vydáno | 25.11.15

Adam Kout je úspěšný motokárový jezdec. Závodí od šesti let, jako osmiletý již byl mistrem republiky. Letos se stal mistrem Evropy. Ve svých 25 letech se tak zařadil mezi evropskou motokárovou elitu.

Pane Koute, kdy a jak jste zjistil, že vás láká „vůně benzínu“?
Kolem aut a motorů jsem se pohyboval od malička a vždy mě to moc bavilo.

Motokáry jste začal jezdit velmi brzy. Kdo vás k nim přivedl?
Úplně první závodní zkušenost jsem získal v malé autokrosové bugině ve svých šesti letech. Hned následující rok jsem pod vedením Lukáše Podobského stál na startu závodu v motokáře.

Kdy a jakých prvních úspěchů jste dosáhl?
Ten první přišel v mých osmi letech v sezoně 1998, kdy se nám podařilo zvítězit v mistrovství České republiky ve třídě Comer 80 ZT.

Jak vypadá takový život motokárového jezdce?
I když by to bylo pěkné, tak mě závodění bohužel neživí, takže chodím každý den normálně do práce. Samozřejmě, dost času věnuji také fyzické přípravě, která je velmi důležitá.

Vaše kariéra je doslova protkána úspěchy. Ani nevíme, které máme v rozhovoru vyzdvihnout. Uděláte to za nás?
Po začátcích v motokárách, kde jsem se úspěšně zúčastňoval seriálu mistrovství ČR, jsem ve 14 letech postoupil do Národní formule 1400, kterou jsem v roce 2005 vyhrál jako nejmladší jezdec v historii a o rok později jsem získal titul vicemistra. Následoval posun do dvoulitrové Formule Renault a vítězství ve švýcarském šampionátu a potom účast v evropském šampionátu těchto formulí se ziskem několika pódiových umístění. V roce 2010 jsem se vrátil do motokár, a to do nejrychlejší kategorie Superkart v továrním týmu českého výrobce podvozků MS Kart, kde se nám podařilo získat třetí, druhé a první místo v seriálu mistrovství Evropy.

Obrovského úspěchu jste dosáhl v letošním roce. Zvítězil jste na Mistrovství Evropy CIK/FIA Superkart. Co taková vysoká meta pro motokárového jezdce a pro vás osobně znamená?
Po loňském druhém místě, kdy nám titul o kousek uniknul, to byl jasný cíl pro letošní rok, a znamená to pro mě velikou odměnu za tvrdou práci celého týmu.

Čeho byste ještě v kariéře motokárového jezdce rád dosáhl?
V příští sezoně budu startovat ve stejné kategorii a udělám vše pro to, abych titul obhájil.

Marek Huber, foto archiv Adam Kout

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Veronika Vrecionová: Stát má pomáhat potřebným a aktivní nechat být

Veronika Vrecionová: Stát má pomáhat potřebným a aktivní nechat být

Vydáno | 06.10.16 Výraznou postavou mezi českými senátory je bezesporu Ing. Veronika Vrecionová. S radostí jsme proto přijali pozvání na filmový večer Verokina…

Život v bílém

Život v bílém

Vydáno | 18.04.16 S prezidentem tenisového klubu LTC Houštka Stará Boleslav Janem Luhanem o hospodaření, změnách a plánech v letošní sezoně.

 

S čistým štítem vstříc novým výzvám

S čistým štítem vstříc novým výzvám

Vydáno | 21.09.15 PhDr. Milan Novák odešel ze své funkce, a je třeba ocenit, že díky jeho dlouholetému profesionálnímu vedení úřadu a jeho pomoci po odchodu se…

Lídr Adámek

Lídr Adámek

Vydáno | 10.12.14 Lídr Našeho dvojměstí Zdeněk Adámek dovedl spolek k vítězství v komunálních volbách. Přesto se nestal starostou. Důvody a další cíle odhaluje…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie