Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Po roce ovládly Polabí Vánoce

Najděte nás na Facebooku
Po roce ovládly Polabí Vánoce

Vydáno | 01.12.15

Oslavy začátku adventu v polabských obcích a městech navodily atmosféru blížících se nejhezčích svátků v roce. 

S první adventní nedělí konečně začaly Vánoce. Prvním ostrůvkem světla se stal Kostelec nad Labem, kde se vánoční strom rozzářil už 27. listopadu. O den později následovala další města a obce: Brandýs nad Labem, Čelákovice, Lysá nad Labem a Káraný, mnohdy se zajímavým doprovodným programem.

Velkolepé oslavy
Letos jsme s redakcí zamířili do Čelákovic a Lysé nad Labem. Čelákovice své vánoční veselí pojaly ve velkém stylu a v sobotu v 10.00 hodin na náměstí 5. května vypukl bohatý sváteční program zakončený slavnostním rozsvícením výzdoby radnice a vánočního stromu. Milým překvapením bylo představení možnosti bezplatného bruslení ve spodní části čelákovického náměstí. Fotoreport k vidění zde. V Lysé nad Labem advent tradičně přivítali na Husově náměstí pod taktovkou Spolku rodáků a přátel města Lysá nad Labem. Fotky z Lysé naleznete zde

Advent v plném proudu
Neděle 29. listopadu patřila Milovicím, Přerovu nad Labem, Toušeni a Staré Boleslavi. Před skanzenem v Přerově nad Labem se krom rozsvícení vánočního stromu i zpívalo. Zpěv zazněl také u vánočního stromku ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí. Fotografie z Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi si prohlédněte zde. Rozsvěcení vánočního stromu na náměstí 30. června v Milovicích bylo doplněno lampionovým průvodem. V milovické knihovně bylo možné vyrobit si či koupit krásné vánoční ozdoby z korálků. V Toušeni se rozzářil vánoční stromeček na Floriánském náměstí za zpěvu a hraní dětí na flétničky. V pondělí 30. listopadu se k předvánočnímu veselí přidaly Zdiby, kde si na Soběslavově náměstí lidé připili svařákem a čajem.

red

 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie