Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Prázdninové dobrodružství pro děti

Najděte nás na Facebooku
Prázdninové dobrodružství pro děti

Vydáno | 12.07.16

Ve středním Polabí na vás čeká turistická soutěž Fextovo území. Slavnostní zahájení si odbyla začátkem června, soutěž však běží celou prázdninovou sezonu.

S prázdninami přicházejí i starosti rodičů s plánováním volného času potomků. Řešením mohou být jednodenní dobrodružné výlety po okolí, které děti určitě nadchnou. Co třeba prozkoumat Fextovo území?

Toulky s Fextem
Okolní krajinou vás provede nezranitelný Fext, bájná postava, která byla dobře známá právě v našich končinách. Chcete si chytit svého vlastního kapra? Prohlédnout si místo, kde čerpal nové síly Rudolf II.? Vypravit se na geologickou expedici? Zjistit, jak se měnila hladina Labe v průběhu let? S Fextem si zasoutěžíte, ale především dobře poznáte své nejbližší okolí. Vytipoval pro vás 25 nejzajímavějších míst, kde na vás čeká razítko do hracího archu. Jakmile nasbíráte stanovený počet, můžete si vyzvednout odměnu. Pilní sběratelé, kteří dobydou všech 25 zastávek, mají šanci vyhrát i hodnotnější cenu. Pokud ještě svůj hrací arch nemáte, můžete si ho vyzvednout na všech zapojených zastávkách. Velké zásoby mají také v Infocentru v Brandýse nad Labem, v muzeu v Čelákovicích i ve skanzenu v Přerově nad Labem.

Pro malé i velké cestovatele
Spolu se soutěží byl spuštěn nový web zaměřený na cestovní ruch v našem regionu. V tuto chvíli zde najdete především informace k turistické soutěži, postupně se však bude rozšiřovat. Dozvíte se, jak mají otevřena jednotlivá soutěžní místa „Fextova území“ a jak se na zastávky nejlépe dostat. Připraven je rovněž podrobný přehled odměn, které si můžete svým turistickým úsilím vysloužit. Veškeré informace najdete na www.polabsketoulky.cz, kde můžete také sdílet své zážitky z výletů. Dotazy posílejte na soutez@polabsketoulky.cz.

Veronika Kubrichtová, foto archiv autorka

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie