Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Příběh stále živý

Najděte nás na Facebooku
Příběh stále živý

Vydáno | 10.12.15

V Brandýse nad Labem opět po roce zazní více než dva tisíce let starý příběh příchodu Panny Marie a Josefa do Betléma a narození Ježíše Krista. 

Vyprávět nám jej budou studenti místní Střední zemědělské školy v dobových kostýmech. Jejich Živý betlém se již stal tradicí, součástí adventního času, na kterou se každoročně těší děti i dospělí. Děti snad ještě o něco více, protože mají příležitost vidět živá zvířata, která v průběhu roku v ulicích Brandýsa rozhodně běžně nevidí a která jsou nedílnou a důležitou součástí studentského představení. Loni se diváci mohli těšit pohledem na oslíka, poníka, ovečky a kozy, milým překvapením byl velbloud. Živý betlém v podání studentů SZŠ a doprovázený zpěvem dětí z dětského sboru Slůňata ze ZŠ Na Výsluní je zkrátka podívaná, kterou by si nikdo neměl nechat ujít.

Fotografie z loňského roku zde

Můžete si vybrat
Příležitost zhlédnout toto kouzelnou atmosférou prodchnuté představení budou mít obyvatelé a návštěvníci našeho souměstí hned dvakrát. Uskuteční se ve čtvrtek 17. prosince na brandýském náměstí, a to od 10.00 hodin dopoledne a od 17.00 hodin odpoledne. Na přípravě Živého betlému se podílí také město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

 

red, foto archiv

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie