Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Proč stát diskriminuje drobné zemědělce?

Najděte nás na Facebooku
Proč stát diskriminuje drobné zemědělce?

Vydáno | 04.05.16

Střední Polabí je významnou zemědělskou oblastí, proto se zaměříme na aktuální státní podporu velkých zemědělských firem na úkor malých rodinných farem.

Drobní a střední zemědělci a podnikatelé v oblasti zemědělství a potravinářství jsou nyní neustále znevýhodňováni změnami, které připravila a připravuje tato vláda. Jde např. o natavení systému dotací, o kontrolní hlášení, o vinařský zákon, O EET a další. Naopak, všechna tato opatření zvýhodňují velké podniky.

Nerovný souboj
Ministerstvo zemědělství pod vedením ministra Jurečky i přes protesty organizací a jednotlivců prosadilo zvýšení hranice na projekty v Programu rozvoje venkova až na 150 milionů korun. To nahrává velkým zemědělským podnikům, jako je např. Agrofert Andreje Babiše, zatímco šance rodinných farem klesají. „Za skandální důkaz střetu zájmů současného ministra financí Andreje Babiše považuji fakt, že jím vlastněné společnosti získaly z Programu rozvoje venkova v r. 2015 600 milionů korun, tedy 10x více než v minulých letech,“ řekla Ing. Veronika Vrecionová.

Likvidační politika?
Také polabští vinaři a provozovatelé malých vinoték jsou ohroženi novelou vinařského zákona, která může zapříčinit konec jejich činnosti. O tom však více příště.

red, foto archiv 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie