Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Stará Boleslav oslaví Mezinárodní den rodiny koncertem

Najděte nás na Facebooku
Stará Boleslav oslaví Mezinárodní den rodiny koncertem

Vydáno | 10.05.16

Koncert k Mezinárodnímu dni rodiny v podání Ústřední hudby Armády České republiky si budete moci vyslechnout na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi v pátek 13. května 2016 od 19.30 hodin. Akce krom hudby přinese také dopravní omezení v dané lokalitě, a to od 17.00 - 22.00 hodin. 

Posluchačům se představí Ústřední hudba Armády ČR, orchestr založený v roce 1950 jako reprezentační těleso v oboru dechové hudby, který se postupně přeměnil v symfonický dechový orchestr, špičkové koncertní těleso s vyzrálým zvukem, v jehož interpretaci můžeme vyslechnout i ty nejnáročnější partitury jak naší, tak světové hudby.

Jako sólisté se na koncertu představí DASHA, Vladimír Hron, Lucie Silkenová, Veronika Panochová (housle) a Václav Rout (dudy). Koncert mluveným slovem provází Václav Žmolík.

Dopravní omezení
Koncert provází dopravní omezení – od 17.00 do cca 22.00 budou úplně uzavřeny ulice Mělnická a komunikace před radnicí (silnice č. II/610). Autobusová doprava bude zachována v plném rozsahu po celou dobu konání kulturní akce.

Mezinárodní den rodiny vznikl v roce 1993, kdy jej vyhlásilo Valné shromáždění Organizace spojených národů. Od roku 1994 je připomínán každoročně 15. května, a to pro zdůraznění významu rodiny jako základu společnosti.

red, foto BnlSb

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie