Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Stará Boleslav oslavuje

Najděte nás na Facebooku
Stará Boleslav oslavuje

Vydáno | 14.08.15

Pokud přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit na výlet, doporučujeme Starou Boleslav, nejstarší významné české poutní místo.

Právě o tomto víkendu bude ve Staré Boleslavi probíhat POUTNÍ SLAVNOST NANEBEVZETÍ PANNY MARIE a Slavnosti Palladia. Jde o oslavu slavného milostného obrazu, kovového reliéfu Madony s dítětem, uloženého právě ve Staré Boleslavi v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Stará Boleslav touto oslavou navazuje na slavnou tradici mariánských poutí.

Program, chrám Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi, sobota 15. 8. 2015

V sobotu dne 15. 8. proběhne od 10 hodin hlavní poutní mše, kterou bude celebrovat probošt Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě pan Aleš Opatrný za hudebního doprovodu staroboleslavského chrámového sboru Václav.
Od 16 hodin proběhne poutní mše celebrovaná brandýským farářem Janem Houkalem za doprovodu souboru KriKrosKvintet.

Program, chrám Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi, neděle 16. 8. 2015

V neděli 16. 8. proběhne od 10 hodin hlavní poutní mše celebrovaná staroboleslavským farářem a kanovníkem Kolegiátní kapituly sv. Kosmy a Damiána panem Michalem Procházkou za hudebního doprovodu staroboleslavského chrámového sboru Václav a Českého žesťového collegia. Od 14 hodin proběhne v chrámu nanebevzetí Panny Marie společný koncert Českého žesťového collegia a špičkového českého varhaníka Josefa Prokopa. Od 16 hodin proběhne v chrámu slavnostní mše svatá celebrovaná R.D. Mgr. Ludvíkem Pfeiferem.

Pořadateli poutní slavnosti jsou Římskokatolická farnost Stará Boleslav, Kolegiátní kapitula sv. Kosmy a Damiána a Matice staroboleslavská.

Marek Huber
 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie