Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Strhující soulový večírek Prague Allnighters s číslem 13

Najděte nás na Facebooku
Strhující soulový večírek Prague Allnighters s číslem 13

Vydáno | 22.08.16

Další díl tradiční taneční akce Prague Allnighters se blíží svým svižným soulovým krokem. Už třináctý Prague Allnighters, kde se potkávají fanoušci a tanečníci northern soulu, odstartuje v sobotu 3. září v klubu Royal na pražských Vinohradech. Opět se tak aspoň na chvilku můžete vrátit o několik desítek let zpět do minulosti, zavlnit se ve stylu northern soulové tradice a poznat její jedinečnou atmosféru.

Abychom správně pochopili smysl akce, musíme se nejdříve vrátit do 60. let minulého století do Velké Británie, kde taneční žánr Northern Soul vznikl. V tančírnách se scházeli DJs, kteří pouštěli na vinylech starou soulovou muziku. A zde také platilo pravidlo, čím undergroudovější nahrávka, tím lépe pro večírek. Postupně vznikla tradice večerů Allnighters, kde se tancovalo celou noc. K nám se northern soulové večery dostaly po roce 2000, kdy DJs začali začleňovat soulové singly do svých setů. K Northern Soulu patří i stylové oblečení a účesy - dámy se neobjedou bez šatů či rozšířené sukně, pánové bez nažehlených kalhot, košile, klobouku a naleštěných bot.

A co vás na třináctém ročníku Prague Allnighters čeká? Vinylové desky budou točit kromě rezidentních DJs MR.CAT, DJ PATH a DJ BUQI i dva speciální zahraniční hosté - Scot James ze Skotska a Magnus Rams ze Švédska. Takže jestli chcete protančit celou noc, tohle je jistota až do čtyř do rána. 

red, foto pořadatel akce

 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Večer písní a operních árií

Večer písní a operních árií

Vydáno | 28.08.17 Městské muzeum v Čelákovicích a Spolek přátel čelákovického muzea spolu pořádají koncert skladeb W. A. Mozarta, G. Giordaniho, L. van…

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Czech Brass Festival opět se zahraniční účastí

Vydáno | 08.06.17 K letní kulturní sezóně v Brandýse nad Labem Staré Boleslavi patří neodmyslitelně i přehlídka žesťových souborů CZECH BRASS FESTIVAL. Letos…

 

Do Brandýsa se sjedou veteráni

Vydáno | 15.05.17 Pokud ještě nevíte, jak si užít poslední květnový víkend, tak pro vás máme zaručený tip.  

Brandýská synagoga ožívá kreativní soutěží

Vydáno | 05.05.17 Prostory brandýské synagogy ožijí v měsíci květnu výstavou prací výherců dětské kreativní soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie