Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Svatomartinské oslavy pokračují i o víkendu

Najděte nás na Facebooku
Svatomartinské oslavy pokračují i o víkendu

Vydáno | 12.11.15

Na celý nadcházející víkend sobotou počínaje chystají na zámku Loučeň Svatomartinské posvícení. Zavítat můžete ale také na zábavu do Lázní Toušeň.

Letos již podeváté za soumraku přijede na zámek Loučeň svatý Martin na koni, aby pozdravil lid a požehnal svatomartinskému vínu. Martin na bílém koni dorazí na nádvoří se stmíváním. Hned však zmizí v zámeckém parku a bude jen na vás ho najít. Pak vám třeba rozsvítí váš lampión (lampiony budou ke koupi také na infocentru zámku).
Ještě před příjezdem Martina je však připraven bohatý program, který potrvá do 18. hodin. Čekají nás rytířské turnaje, strhující sokolnické vystoupení, středověký kejklíř, večerní prohlídka zámku při svíčkách, osvětlený dětský lanový park, vystoupení fakíra, dobová kapela, středověká kuchyň a stánky s občerstvením.

Po celou dobu nebude chybět svatomartinská husa a ochutnávka mladých vín. Husy se budou servírovat na třech místech - Zámecké salonky v přízemá zámecké budovy, Restaurace zámeckého hotelu Maxmilán Lifesyle Resort, Samoobslužná restaurace Vtipná kaše. Rezervovat místo u stolu můžete zde.

Svatomartinská zábava v Toušeni

Za zabávou vyražte v sobotu 14. listopadu do sokolovny v Lázních Toušeň, kde se od 20. hodin koná Svatomartinská zábava s ochutnávkou mladých vín. Vstupné na akci je 90 Kč - v ceně vstupného je ochutnávka vín zdarma. Degustovat se budou vína z vinotéky Galerie Moravských vín a o hudební doprovod se postará Láďa Weyrostek.

red, foto archiv zámek Loučeň 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie