Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Tipy na víkend 17.-19. 6. - Cyklomaraton, Triatlon, Pouť či Čtyřlístek

Najděte nás na Facebooku
Tipy na víkend 17.-19. 6. - Cyklomaraton, Triatlon, Pouť či Čtyřlístek

Vydáno | 17.06.16

Tipy na tento víkend jsou především sportovní. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci dobré hudby, historie či umění. 

Czech Brass Festival
Již dnes začne na nádvoří Zámku v Brandýse nad Labem Czech Brass Festival, který pořádá Asociace trumpetistů ČR a Město Brandýs nad Labem- Stará Boleslav. První festivalový koncert odehraje známý Pražský žesťový soubor. Členové souboru jsou ti nejlepší hráči nejvýznamnějších českých orchestrů. Soubor odehraje skladby J. Moureta, F. X. Duška, W. A. Mozarta, J. Strausse, G. Verdiho, G. Bizeta až po legendárního G. Gershwina. S tímto programem absolvoval soubor v loňském roce turné v Jižní Koreji a Německu. Těšit se můžete na malé překvapení. Návštěvníci si konkrétní skladby budou moci vybrat z „kouzelného“ klobouku.
Kdy: pátek 17. června od 19.00
Kde: zámek Brandýs nad Labem

Výstava obrazů Ivy Hüttnerové
Herečka a malířka Iva Hüttnerová nás ve svých obrazech zve do idylického světa starých časů, kdy naše prababičky větraly v oknech pruhované duchny, cídily petrolejky, dámy byly elegantnější a pánové galantnější. Z nostalgických obrázků plných drobných příběhů a laskavého humoru dýchá pohoda a klid. Výstava bude zahájena v sobotu 18. června a její zahájení bude spojeno s autogramiádou paní Hüttnerové, která bude přítomna osobně. Výstava potrvá do 31. 10.
Kdy: sobota 18. června od 15.00
Kde: Skanzen Přerov nad Labem

13. Houštecký cyklomaraton
Největší sportovní událost v regionu je současně i jedním z největších cyklistických závodů v České Republice. Závody se pojedou na 80, 60 a 26 km, samostatný bude dětský závod. Trasa vede Houštkou, Káraným, Starou Lysou, Kochánkami, Mečeříží, Kostelním Hlavnem, Hlavencem a Starou Boleslaví. Závod je určen nejen pro zkušené závodníky, ale i pro cyklisty – pohodáře, rodiny s dětmi, seniory a handicapované. Prezentace závodníků začíná v 7:00. Více informací najdete na www.cyklomaraton.cz.
Kdy: sobota 18. června
Kde: Houštka Stará Boleslav

Muzejní noc a divadelní pouť v Čelákovicích
Nebudeme nocovat v muzeu, ale můžeme se do něj podívat v prodlouženou otevírací dobu a navíc zadarmo. Celá akce bude doplněna divadelními představeními, soutěžemi pro děti i dospělé apod. Více zde.
Kdy: sobota 18. června od 14.00
Kde: Městské muzeum Čelákovice

Městečko Open Air
Šestý ročník folklorního festivalu Městečko Open Air v Přerově nad Labem s podtitulem „Folklor tak i jinak“. Vystoupí Dětský folklórní soubor ŠÁTEČEK  ze Semic, Folklórní soubor JIZERA z Liberce, Folklórní soubor Gaudeamus a Dětský folklórní soubor Kytice z Prahy. A samozřejmě nebude chybět domácí Soubor písní a tanců DYKYTA.
Kdy: sobota 18. června od 14.00
Kde: Přerov nad Labem

Čtyřlístek ve službách krále
Populární komiksový seriál ČTYŘLÍSTEK oslavil letos už 40 let od svého „narození“, prvního vydání kresleného příběhu autora a výtvarníka Jaroslava Němečka. Teprve nyní se však Fifinka, Myšpulín , Piňďa a Bobík dostávají na filmové plátno – a to v dobrodružném příběhu autorů Josefa a Hany Lamkových, dynamickém, vtipném, moderním se spoustou humorných a gagových situací, nečekaných zápletek a překvapení.
Kdy: neděle 19. června od 10.00
Kde: Kino Lysá nad Labem

Pohádkový cesta
Dětské zábavné odpoledne plné pohádkových postav, soutěží a dalších překvapení v zámeckém parku. Vstupné 50 Kč. Podrobnosti zde.
Kdy: neděle 19. června
Kde: zámecký park Lysá nad Labem

Sokolský triatlon
V Lysé nad Labem proběhne již 25. ročník Sokolského triatlonu. Triatlon se odehraje na tratích v blízkém okolí Lysé nad Labem. Plavání (0,6 - 1km) - jezero Ostrá, Cyklistika - silnice (35 km) – Ostrá, Lysá nad Labem, Sojovice, Předměřice, Čihadla, Stará Lysá, Lysá nad Labem, Běh (7km) – Lysá nad Labem – Hrabanovská černava – Lysá nad Labem. Zázemí závodu s 2. depem bude v areálu TJ Sokol na Husově náměstí. Stejně jako loni bude v rámci závodu vypsána podkategorie pro závodníky s příslušností do Lysé nad Labem o titul ŽELEZNÝ LYSÁK. Tak neváhejte a přijďte si to vyzkoušet. Podrobnosti zde.
Kdy: neděle 19. června od 8.30
Kde: Husovo náměstí 550/5 areál TTJ Skolo Lysá nad Labem

red

 

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie