Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Tipy na víkend 3.-5. 6. - Muzejní noc, Montmartre, hasičské či rybářské závody

Najděte nás na Facebooku
Tipy na víkend 3.-5. 6. - Muzejní noc, Montmartre, hasičské či rybářské závody

Vydáno | 02.06.16

Víkend se nám opět přiblížil a my tu pro vás máme pozvánky na několik různých akcí, které proběhnou tento víkend v našem okolí.

Dětský den ve Sterá Boleslavi a v Kostelci nad Labem
Ještě tento víkend se bude na pár místech slavit Den Dětí. Např. v pátek 3. června od 8.30 proběhnou oslavy na vojenském cvičišti - heliportu ve Staré Boleslavi. Děti se mohou těšit na přistání dvoumotorového turbohřídelového vrtulníku Mi-17, průlet víceúčelových bojových letounů, dynamické ukázky pořádkové jednotky Policie ČR, ukázky výcviku vojenských služebních psů i na statické ukázky Armády ČR, vojenské policie, Hasičského záchranného sboru či městské policie. Čeká je též spousta soutěží a zábavy, mj. skákání v pytlích, přitahování lanem, lukostřelba na terč, chůze na chůdách, trampolíny, laserová střelnice, skákací hrady, žonglování a bubbleshow. Firma AVE ukáže dětem, jak se třídí odpad, bude probíhat protidrogové poradenství Semiramis, lesní pedagogika a všichni budou mít příležitost naučit se základy poskytnutí první pomoci. Více zde. V sobotu 4. června se bude slavit v Kostelci nad Labem. Zde Kostelečtí hasiči připravili Hasičské dětské odpoledne. Program poběží od 14.00 hod. na náměstí Komenského. Čeká na vás spousta zábavy, soutěže, ukázky hasičské techniky, a samozřejmě také občerstvení.

Muzejní noc
Muzejní noc nám každoročně umožňuje prohlédnout si muzea v neobvyklé době, kdy se den chýlí ke konci. Polabské muzeum ve spolupráci s obcí Přerov nad Labem připravilo na sobotu 4. června od 17.00 do 20.00 hodin Muzejní noc ve skanzenu. Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, ukázky lidových řemesel, zábavné hry a soutěže pro děti a lákavé občerstvení s místní specialitou, přerovským bramborákem. V rámci doprovodného programu muzejní noci v celém areálu přerovského skanzenu si budete moci prohlédnout a vyzkoušet např. zpracování ovčího rouna, práci na kolovrátku, paličkování, výrobu košťat, košíkářství, dřevořezbářství, vizovické těsto, poznávání bylinek a mnoho dalšího. Od 18.30 je připraveno i loutkové divadelní představení Golem. Vstupné je pro dospělé/studetny a seniory 20 Kč. Předškoláči a školáci mají vsup zdarma.  V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi můžete zavítat do Synagogy či na zámek. V brandýské synagoze proběhne v pátek 3. června od 19.00 hodin vernisáž výstavy připravené ve spolupráci města Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a Židovského muzea v Praze s názvem Anna Franková – odkaz pro současnost. Po vernisáži od 20.00 hodin následuje koncert skupiny Paella Capella. Noční prohlídka synagogy je pro návštěvníky zdarma, expozice včetně výstavy bude otevřena do 22.00 hodin. Zámek v Brandýse připravil pro své návštěvníky noční prohlídku zámku od 22.00 hodin, a to za snížené vstupné a po předchozí registraci v Infocentru v Brandýse nad Labem.

 

Polabský Montmartre
Čeká nás již druhý ročník Polabského Montmartru, dne lásky k umění. Tuto sobotu 4. června v zahradě brandýského zámku. Více jsme psali zde.

Rybářské závody
MO ČRS Lysá nad Labem a Rybářský klub Lysá nad Labem pořádají 11. ročník Memoriálu Františka Bělského - rybářské závody, které se konají na rybníku Okrouhlík v Lysé nad Labem. Děti a mládež závodí sobotu 4. června, dospělí v neděli. Podrobnosti zde.

Vimmerův pohár
V sobotu 4. června se uskuteční již XXIV. ročník Vimmerova memoriálu v požárním útoku družstev mužů a žen sborů dobrovolných hasičů obcí o putovní pohár starosty města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Memoriál se koná od 9 hodin na Sokolském hřišti v Brandýse nad Labem.

Blue Effect
Legendární česká hudební skupina zavítá v sobotu 4. června do letního kina v Lysé nad Labem. Skupina vznikla v roce 1968 a z původní sestavy v ní dnes nalezneme pouze kytaristu Radima Hladíka. Ten se stal po odchodu Vladimíra Mišíka vůdčí osobností skupiny. Sestavu Blue Effectu aktuálně tvoří legendární kytarista a skladatel Radim Hladík, dále Honza Křížek (zpěv, kytara), Wojttech (baskytara) a Václav Zima (bicí). Předprodej vstupenek za 200 Kč probíhá v Městské knihovně a kině v Lysé nad Labem a Infocentru v Brandýse nad Labem. Vstupenky seženete i na místě za 250 Kč. Start akce je ve 20.00 hodin.

red, foto archiv

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS?

Vydáno | 18.10.17 Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic. Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Recepty pro Prahu a střední Čechy dle ODS? Dostupné bydlení a více peněz pro stavbu dálnic

Vydáno | 18.10.17 Bydlení se tak stává nedostupným pro střední třídu a to musíme změnit.

 

Příběh tabákového dýmu

Příběh tabákového dýmu

Vydáno | 07.07.17 Městské muzea v Čelákovicích zve všechny na výstavu věnovanou především obalům od tabáku, tabatěrek, krabiček od cigaret, dýmk.

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

Vydáno | 07.06.17 V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie