Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Třináctá národní sv. pouť ve jménu přistěhovalců a krize na Ukrajině

Najděte nás na Facebooku
Třináctá národní sv. pouť ve jménu přistěhovalců a krize na Ukrajině

Vydáno | 28.09.15

Letošní třináctá Národní svatováclavská pouť se nesla v kontextu hledání odpovědi na krizi způsobenou vlnou přistěhovalců a dále pak na krizi na Ukrajině. Letošních oslav se zúčastnil vyšší archieparcha kyjevsko-halyčský, archieparcha kyjevský Sviatoslav Shevchuk a arcibiskup z Minsku-Mohylevu Tadeusz Kondrusiewicz, aby upozornili na Ukrajinskou krizi, která se v dnešních dnech dostala poněkud do pozadí.

Předpověď se naplnila a ve Staré Boleslavi bylo slunečno, avšak velmi chladno. I tak se v den svátku svatého Václava na Mariánském náměstí sešlo podle prvních odhadů přes 3500 návštěvníků, kteří si připomněli odkaz svatého Václava, knížete a patrona české země, od jehož násilné smrti uplynulo 1080 let.

Slavnostní mše na Mariánském náměstí
Tradiční mše začala v 10.00 hodin dopoledne slavnostní bohoslužbou pod širým nebem. Mši svaté předsedal Mons. František Radkovský, kazatelem byl dnes pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP. Mezi poutníky se objevili místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská, ministr obrany ČR Martin Stropnický, předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, středočeská senátorka Veronika Vrecionová a další.

Program pouti pokračuje
Svatováclavský program slavnostní mší na Mariánském náměstí zdaleka nekončí. Poutní duchovní program pokračuje v bazilice sv. Václava a chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Pro návštěvníky je nachystaný doprovodný program, který uzavře ohňostroj ve 21. hodin v přilehlé Houštce.

Celý program naleznete zde.

Relikvie v bazilice sv. Václava
Lebka svatého Václava byla včera uložena v kryptě staroboleslavské baziliky sv. Václava, kde bude vystavena po celé pondělí 28. září až do 16.50 hodin, kdy se s ní můžete oficiálně rozloučit.

Fotografie ze slavnostní mše na Mariánském náměstí naleznete ve fotogalerii zde.

red, foto ZMST.

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Národní svatováclavská pouť 2016 ve fotkách

Národní svatováclavská pouť 2016 ve fotkách

Vydáno | 30.09.16 Čtrnáctá Národní svatováclavská pouť probíhá ve dnech 27. září až 2. října ve Staré Boleslavi. Jak probíhá se můžete podívat díky bohaté…

STARÁ BOLESLAV OPĚT UCTÍ SVATOVÁCLAVSKOU TRADICI

STARÁ BOLESLAV OPĚT UCTÍ SVATOVÁCLAVSKOU TRADICI

Vydáno | 27.09.16 Svatý Václav, kníže a český patron je symbolem kontinuity české státnosti.

 

Noc kostelů 2016 v Polabí

Noc kostelů 2016 v Polabí

Vydáno | 07.06.16 Noc kostelů, každoroční příležitost navštívit v působivé noční atmosféře kostely a další církevní památky, přichází letos v pátek 10.…

Poklona Svatováclavské pouti

Poklona Svatováclavské pouti

Vydáno | 29.09.15 Zeptali jsme se čelních Středopolabských představitelů, co pro ně znamená Národní svatováclavská pouť.

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie