Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Vánoční stromy rozzáří náměstí

Najděte nás na Facebooku
Vánoční stromy rozzáří náměstí

Vydáno | 26.11.15

 Advent je tu. V neděli 29. listopadu zapálíme první svíčku na adventním věnci, a těšení na Vánoce bude zase o trochu silnější.

Po celém Polabí, celé republice, se budou ve městech i obcích rozsvěcovat vánoční stromy. Kdy tomu bude konkrétně v našem regionu a co bude tuto slavnostní událost provázet, to vám chceme přiblížit v tomto článku.

Pátek 27. listopadu

  • Kostelec nad Labem, od 17.00 hodin. Vánoční strom se rozzáří na náměstí Komenského v Kostelci.

Sobota 28. listopadu - ve velkém stylu

  • Čelákovice, od 10.00 hodin. Slavnostní zahájení adventu se uskuteční v Čelákovicích na náměstí 5. května již od sobotníhorána , slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne v 17.00 hodin. V Čelákovicích však bude adventní program probíhat po celý den na více místech. Nespočet výstav, divadelní představení, betlémy, jarmark, adventní koncert.. Podrobný program najdete zde.
  • Káraný, od 14.00 hodin. Kulturní komise OÚ Káraný a Sbor dobrovolných hasičů pořádá v sále OÚ a v hasičárně vánoční trhy s možností zakoupení drobných dárků a domácí zabijačkou. Po setmění bude před Obecním úřadem v Káraném rozsvícen stromek.

  • Lysá nad Labem, od 15.00 hodin. V Lysé přivítají advent na Husově náměstí, součástí bude tržiště s vánočními stánky (prodej již od 14.00 hodin). Akci pořádá Spolek rodáků a přátel města Lysá nad Labem, za finanční podpory města Lysá. Od 18.hodin pak proběhne v kostele sv. Jana Křtitele advetní koncert, na kterém vystoupí Jana Jehličková (soprán), Daniel Klán (tenor), Josef Prokop (varhany), Alena Žáková (housel) a Vít Andršt (příčná flétna). Vstupné na koncert je dobrovolné.
  • Brandýs nad Labem, od 10.00. Program na Masarykově náměstí začne již v 10.00 a těšit se mžete na jarmark, koncerty, pohádky, dílničky pro děti, K rozsvícení stromu dojde v 17.00 hodin. Pořádá MDDM ve spolupráci s městem Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Podrobný harmonogram zde.

Neděle 29. listopadu – první adventní

  • Milovice, od 14.00 hodin. Město Milovice a ZŠ T. G. Masaryka pořádají tradiční rozsvěcení vánočního stromu na náměstí 30. června, Milovice-Mladá s doprovodným programem. Vystoupí MŠ Sluníčko, MŠ U Dvou veverek, MŠ U Broučků, MŠ Kostička, ZŠ Juventa a ZŠ T. G. Masaryka. Trhy potrvají od 14. do 17.30 hodin. Zároveň si můžete vyrobit či koupit vánořní ozdoby z korálk v Městské knihovně. 16.00 hodin projde Milovicemi lampionový průvod, trasa povede od kostela sv. Kateřiny na náměstí 30. června. Podrobný časový harmonogram zde.

  • Přerov nad Labem, od 16.30 hodin. V Přerově nad Labem sin a prostranství před Skanzenem krom rozsvícení vánočního stromu u stromu také zazpívají, a to s trubači na lesní rohy a žáky místní základní školy. Zpívání u vánočního stromku.
  • Stará Boleslav, od 10.00 hodin. Program na Mariánském náměstí začne již v 10.00 hodin vánočními trhy, k vidění budou i živé ovečky. Odpoledne vystoupí ZŠ Stará Boleslav, Funatic, ZUŠ Brandýs nad Labem, Free Time Academy a Konstelace 3. K rozsvícení stromu dojde v 17.00 hodin. Po celý den budou k vidění i tradiční řemesla.
  • Lázně Toušeň, od 16.30 hodin. Než se rozzáří vánoční stromeček, zazpívají a zahrají děti na flétničky. Stromeček se rozzáří jako každý rok v 17.00 hodin n a Floriánském náměstí. Troubit bude pan ponocný Konopka a navíc po rozsvícení stromečku budou ještě krátké scénky.


Pondělí 30. listopadu

  • Zdiby, od 17.00 hodin. Ve Zdibech na Soběslavově náměstí rozsvítí vánoční stromek až o posledním listopadovém dni, a to v pondělí 30. listopadu. K zahřátí bude na místě dostatek svařáku a čaje.

red, foto archiv

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Hlasujte pro sportovce roku 2018

Hlasujte pro sportovce roku 2018

Vydáno | 10.01.19 Dnes na webu města startuje hlasování v anketě o nejlepší sportovce města Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi za rok 2018.Hlasovací…

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

 

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná…

Brandýsko-boleslavská vánoční krabička

Brandýsko-boleslavská vánoční krabička

Vydáno | 03.12.18 Brandýsko-boleslavská vánoční krabička z Charitního domova. 

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie