Registrace
Zapoměli jste své heslo?

Život v bílém

Najděte nás na Facebooku
Život v bílém

Vydáno | 18.04.16

S prezidentem tenisového klubu LTC Houštka Stará Boleslav Janem Luhanem o hospodaření, změnách a plánech v letošní sezoně.

Jak jste se dostal k tenisu?
K tenisu mě přivedli rodiče v mých šesti letech, to jsme ještě bydleli v Praze. Do Houštky jsem přišel jako žáček v roce 1987, kdy se moji rodiče rozhodli přestěhovat do Nového Vestce.

Jaký máte vztah k městu Brandýs nad Labem-Stará Boleslav?
Můj vztah začal již zmíněným rokem 1987, kdy jsme se přestěhovali do Vestce a já přestoupil na ZŠ do Staré Boleslavi a začal hrát tenis v Houštce. Později jsem postoupil na brandýské gymnázium. Byť mě pak podnikání a vysoká škola zanesly do Prahy a do Dražic nad Jizerou, mám k Brandýsu a Boleslavi vřelý vztah. Tento fakt vedl i k tomu, že jsem si před pěti lety postavil dům v Novém Vestci, kde žiji se svou rodinou, a Brandýs n. L.-St. Boleslav máme jako tu pověstnou „vesničku střediskovou“.

Jak dlouho jste prezidentem klubu LTC Houštka?
Ve výboru LTC působím již mnoho let a ve funkci předsedy klubu jsem od začátku roku 2014.

Kolik má klub aktuálně členů?
V posledních letech se nám daří rozšiřovat členskou základnu hlavně v juniorských kategoriích a nyní máme 300 členů a šest trenérů. Nově v klubu působí další školička.

A co hospodaření klubu? V historii bylo i ztrátové, jak je tomu nyní?
Financování klubu je samozřejmě problematické a vyžaduje citlivé vybalancování nákladů a výnosů. V posledních letech se nám daří efektivně využívat finanční programy vyhlašované městem, a to jak investiční, tak i provozní dotace právě na mládež. Dále se nám podařilo zoptimalizovat náklady na provoz nafukovací haly a na správce. To jsou největší nákladové položky našeho rozpočtu. Proto teď mohu prohlásit, že naše hospodaření je vyvážené a je v mírném zisku.

K jakým změnám došlo v minulém roce?
V roce 2015 jsme čerpali peníze z rozpočtu města hned na tři projekty. Proběhla výměna tepelně izolační fólie na naší nafukovací hale, výměna střešní krytiny na objektu ředitelství a výměna páteřních rozvodů vody v našem provozním objektu. Také jsme oprášili turnajovou historii našeho klubu a s velkým úspěchem uspořádali turnaj staršího žactva. Plánujeme uskutečnit ho i letos.

Co dále chystáte v nové sezoně?
Podstatnou částí našich příjmů jsou členské příspěvky a z nich jsou mj. kryty náklady na provoz a údržbu sportovišť v letním období. V roce 2016 bychom rádi získali od MŠMT peníze na umělý povrch dvou kurtů, na nichž se v zimě staví nafukovací hala.

red, foto archiv J. Luhan

Diskuse k článku

Portál novinyprostor.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.
V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku.
Redakce novinyprostor.cz

Jantarový náhrdelník

Jantarový náhrdelník

prodám tento náhrdelník, vhodný např.dětem při prořezávání zoubků, nebo jako ozdobný šperk.Cena 500 Kč, původně 700 Kč.
Více »


Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Připomínky k Návrhu územního plánu v Čela

Vydáno | 04.01.19 Připomínky k návrhu územního plánu Čelákovic pro veřejné projednání a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území do 31.1.2018

Dotace v Brandýse

Dotace v Brandýse

Vydáno | 21.12.18 Program pro poskytování dotací města na rok 2019Rada města vyhlásila na svém jednání dne 20.12.2018 dotační programy města na rok 2019. Jedná se o tyto programy: Podobné články

Veronika Vrecionová: Stát má pomáhat potřebným a aktivní nechat být

Veronika Vrecionová: Stát má pomáhat potřebným a aktivní nechat být

Vydáno | 06.10.16 Výraznou postavou mezi českými senátory je bezesporu Ing. Veronika Vrecionová. S radostí jsme proto přijali pozvání na filmový večer Verokina…

Perfektní život v „rychlosti“

Perfektní život v „rychlosti“

Vydáno | 25.11.15 Adam Kout je úspěšný motokárový jezdec. Závodí od šesti let, jako osmiletý již byl mistrem republiky. Letos se stal mistrem Evropy. Ve svých…

 

S čistým štítem vstříc novým výzvám

S čistým štítem vstříc novým výzvám

Vydáno | 21.09.15 PhDr. Milan Novák odešel ze své funkce, a je třeba ocenit, že díky jeho dlouholetému profesionálnímu vedení úřadu a jeho pomoci po odchodu se…

Lídr Adámek

Lídr Adámek

Vydáno | 10.12.14 Lídr Našeho dvojměstí Zdeněk Adámek dovedl spolek k vítězství v komunálních volbách. Přesto se nestal starostou. Důvody a další cíle odhaluje…

Více z tématu »

Nejoblíbenější fotografie